Головна Земельні спори

Земельні спори: позовна заява, рішення суду (судова практика України)

Раніше нерідко межі земельних ділянок визначалися в ході збройних конфліктів, то зараз в цивілізованому суспільстві всі питання, пов'язані з володінням земельною ділянкою регулюються за допомогою земельного права. А всі конфліктні ситуації та розбіжності з приводу володіння і розпорядження земельними ділянками називають земельними спорами. Коли і чому виникають земельні спори? Нерідко земельний спір виникає ще на етапі визначення та встановлення меж земельної ділянки, коли Ваші «сусіди» по ділянці не згодні з межами Вашої земельної ділянки - може відбуватися так зване накладення ділянки на ділянку. Земельні спори можуть виникати з питань використання самої ділянки, якщо вона, наприклад, є спільною власністю кількох осіб. Конфлікт може виникнути і через бажання Вашого сусіда влаштувати прохід до своєї ділянки по території Вашої ділянки.
А, напевно, самий серйозний привід для виникнення земельного спору - це посягання третіх осіб на Вашу земельну ділянку, спроба незаконного захоплення ділянки. Загалом, у реальному житті може виникнути маса ситуацій, вирішити які можна тільки в судовому порядку. З огляду на складність земельних спорів, завжди необхідно в таких питаннях довіритися кваліфікованому адвокату (юристу) по земельному праву. Сприятливий для Вас результат судового розгляду так само буде залежати від того, наскільки якісно і повно оформлені у Вас документи на земельну ділянку. При оформленні земельної ділянки потрібно ретельно простежити, щоб межі ділянки були закріплені у держакті на землю, а сама ділянка зареєстрована в державному кадастрі. У рамках однієї статті дуже складно описати всі варіанти виникнення земельних спорів та шляхи їх вирішення - це робота «земельного» адвоката. В ході юридичної консультації адвокат по земельних спорах вивчає всі правовстановлюючі документи на Вашу земельну ділянку і допомагає скласти правильну позовну заяву. За необхідності, адвокат так само представляє Ваші інтереси при розгляді спору в суді.
Будьте так само пильні при зверненні до державних землевпорядних органів - зараз зросла кількість земельних спорів з самою державою, пов'язаних з помилками в оформленні документів на земельні ділянки, а так само почастішали випадки махінацій з документами, наприклад, оформлення декількох держактів на ім'я різних людей на одну і ту саму ділянку землі і т.д.