Головна Житлові спори Рішення суду про визначення площі квартири

Субота, 01 січня 2011, 19:55

Справа № 2-4642/10

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2010 року м. Макіївка

Кіровський районний суд міста Макіївки Донецької області у складі

головуюча суддя: Шуляк Л.В.

при секретарі: Ходацькій М.В.

за участю позивачів: ОСОБА_1, ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні місцевого суду в м. Макіївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до територіальної громади міста Макіївки в особі Макіївської міської ради про визначення площі квартири,

ВСТАНОВИВ:

20 вересня 2010 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулись до суду з позовом до територіальної громади міста Макіївки в особі Макіївської міської ради про визначення площі квартири, мотивуючи свої вимоги тим, що при проведенні інвентарізації у 2010 році встановлено, що загальна та житлова площі належної їй на праві приватної власності квартири не відповідають даним, зазначеним у правовстановлюючому документі, що є перешкодою в здійсненні ними права власності.

У судовому засіданні представники позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтримали заявлені позовні вимоги, в обгрунтування яких зазначили, що вони є співвласниками квартири АДРЕСА_2 В зазначеній квартирі ніяких перебудов та переобладнать не проводилось. При проведенні посадовими особами КП «БТІ м. Макіївки» у лютому 2009 року інвентарізації було встановлено, що загальна площа квартири складає 49,90 кв.м., житлова – 33,90 кв.м., тоді, як за даними свідоцтва про право власності на житло, виданого комісією по приватизації житлового фонду арендного підприємства «Макіївський металургійний комбінат імені Кірова» зазначені площі складають відповідно 51,20 кв. м. та 33,40 кв.м. За наведених обставин позивачі не можуть розпорядитися своєю власністю.

Посилаючись на наведені обставини та їх правове обгрунтування, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 просять суд визнати фактичну площу спірної квартири рівною: загальну – 49,90 кв.м., у тому разі жилу 33,90 кв.м.

Відповідач – територіальна громада міста Макіївки в особі Макіївської міської ради, яка належним чином повідомлена про дату, час і місце судового розгляду справи, не використала наданого законом права на участь свого представника у судовому засіданні та не повідомила про причини неявки, у зв’язку з чим за згодою позивачів суд відповідно до правил частини 1 статті 224 ЦПК України розглядає справу за відсутності відповідача у порядку заочного провадження на підставі наявних у ній доказів, з дотриманням вимог, встановлених законом.

Вислухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи та перевіривши надані докази в межах заявлених вимог (ст.11 ЦПК України) суд установив наступне.

Згідно свідоцтву про право власності на житло, виданому 23 листопада 1993 року комісією по приватизації житлового фонду арендного підприємства «Макіївський металургійний комбінат імені Кірова», АДРЕСА_3 розташованого по вулиці Кірова м. Макіївка, на праві спільної приватної власності належить ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_2. Назване вище свідоцтво зареєстровано в КП „БТІ м. Макіївки” 03 січня 1994 року в реєстровій книзі № 204 за реєстровим № 41338.

За даними технічного паспорту, який є складовою частиною вищезазначеного свідоцтва дана квартира є двохкімнатною , розташована на 3 поверсі трьохповерхового будинку, загальна площа приміщень складає – 51,20 кв.м., жила – 33,40 кв.м.

ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 у віці 76 років, що підтверджено свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданим 17 березня 2009 року міським відділом реєстрації актів цивільного стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області.

На підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом, посвідченого 03 грудня 2009 року державним нотаріусом Третьої макіївської державної нотаріальної контори ОСОБА_5, 2/3 частки квартири АДРЕСА_4 в м. Макіївка, яка належить ОСОБА_1

Дане свідоцтво 12 березня 2010 року в КП «БТІ м. Макіївки” за реєстраційним номером 26392678

Згідно технічного паспорту, виготовленого службовою особою комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Макіївки», станом на 05 лютого 2009 року року спірна квартира є двохкімнатною, загальною площею приміщень 49,90 кв.м., у тому разі жила – 33,90 кв.м.

Порівняльним аналізом технічних паспортів, виготовлених у різні роки посадовими особами КП „БТІ м. Макіївки” та дослідженням у судовому засіданні інвентарної справи КП «БТІ м. Макіївки» на спірну квартиру встановлено, що у квартирі АДРЕСА_4 в м. Макіївка жодних переобладнань та реконструкцій не провадилось, цільове призначення приміщень квартири не змінювалось.

Таким чином, суд визнає, що внаслідок неточностей, допущених посадовими особами арендного підприємства «Макіївський металургійний комбінат імені Кірова» при виготовленні у 1993 році технічного паспорту на спірну квартиру, встановлена невідповідність загальної і жилої площ приміщень квартири між даними правовстановлюючого документу та матеріалами інвентаризації, проведеної КП «БТІ м. Макіївки» у лютому 2009 року.

Виходячи з приписів статті 317 Цивільного кодексу України, власникові належать права володіння, користування та розпорядження майном.

Житлом фізичної особи, як визначено положеннями статі 379 ЦК України, є житловий будинок, квартира, інші приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них.

Відсутність проведення будь-яких змін у технічному стані квартири підтверджено актом КП « БТІ м. Макіївки» від 18 вересня 2009 року.

Перевіривши матеріали справи, оцінивши надані сторонами в силу статті 60 ЦПК України докази в їх сукупності, проаналізувавши встановлені конкретні обставини по справі, дані зазначені в правовстановлюючому документі і технічному паспорті комунального підприємства бюро технічної інвентаризації м. Макіївки, суд дійшов до висновку, що позов є обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.

Позивачі не вимагали компенсації за понесені ними судові витрати, пов’язані зі зверненням до суду і розглядом цивільної справи.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 11, 60, 212, 213, 214, 215, 224 ЦПК України, статтями 316, 317, і 379 Цивільного кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

ПозовОСОБА_1 таОСОБА_2 задовольнити.

Визнати площу квартири АДРЕСА_5, 2/3 частки якої на праві приватної власності належить ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, 1/3 частка якої на праві приватної власності належитьОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, рівною: загальну – 49,90 кв.м., у тому числі жилу – 33,90 кв.м.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається Апеляційному суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Макіївки протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Суддя: