Головна Житлові спори Про повернення квартири у стан відповідно до забудови будинку - Рішення суду

Неділя, 05 грудня 2010, 15:19

№2- 3484-1/2010

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 грудня 2010 року Печерський районний суд м. Києва в складі :

головуючого - судді Кафідової О.В.,

при секретарі - Нечаєвій Ю.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Комунального підприємства по утриманню житлового господарства «Печерська брама» до ОСОБА_1 про повернення квартири у стан відповідно до забудови будинку, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просить постановити рішення, яким зобов’язати останнього за власні кошти поновити планування приміщення квартири АДРЕСА_1 в первинний стан, відповідно до поверхового плану забудови будинку, посилаючись на те, що відповідачем самовільно без відповідного проекту та дозвільної документації демонтовані внутрішні перегородки в квартирі, підлога, сантехнічні прилади влаштовано окрему вхідну групу з виходом на вуличний фасад будинку, квартира використовується, як офісне приміщення.

В судовому засіданні представник позивача повністю підтримала позовні вимоги, просила їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позові.

Відповідач в судове засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином за зареєстрованим місцем свого проживання та за адресою розташування спірного приміщення, що підтверджується судовими повістками, зворотніми поштовими повідомленнями про вручення судових повісток, про причину неявки суд не повідомив, суд визнав причини неявки відповідача з неповажних причин.

При таких обставинах, з огляду на, що в справі є достатньо матеріалів про права і взаємовідносини сторін, суд вважає можливим розглядати справу у відсутність відповідача.

Відповідно до вимог ст. 77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходження) або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов’язані повідомляти суд про причини неявки у судове засідання. У разі неповідомлення суду про причини неявки вважається, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, не з’явилися в судове засідання без поважних причин.

У разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача по справі, та ухвалити заочне рішення, відповідно до ст. 224 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено в судовому засіданні, що відповідач по справі є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується договором купівлі – продажу від 14.09.2006 року (а.с.7), але як вбачається з довідки форми № 3, в належній позивачу квартирі ніхто не зареєстрований (а.с.6).

Як вбачається з викіпіровки поетажного плану (а.с. 8, 37-38) відповідачем в належній йому квартирі виконані ремонтно-будівельні роботи по переплануванню квартири, а саме демонтовано внутрішні перегородки, влаштовано окрему вхідну групу, що також підтверджується актами представників КП “Печерська брама” від 16,12.2006 року, 06.02.2007 року, 0807.2010 року, 23.07.2010 року (а.с.9,11.14,16) та приписами –попередженнями позивача (а.с.10,15).

Відповідно до ст. 152 ЖК України переобладнання і перепланування жилого будинку (квартири) , що належить громадянинові на праві власності, проводяться з дозволу виконавчого комітету місцевої ради народних депутатів.

Згідно ст. 10 ЖК України громадяни зобов`язані дбайливо ставитися до будинку, в якому вони проживають, використовувати жиле приміщення відповідно до його призначення, додержувати правил користування жилим приміщенням та інше.

Статтею 154 ЖК України передбачено, виконавчі комітети місцевих Рад народних депутатів здійснюють контроль за утриманням будинків (квартир) , що належать громадянам на праві приватної власності.

Відповідно до ст. 179 ЖК України користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов`язковим додержанням Правил користування приміщеннями жилих будинків і при будинковими територіями, які затверджені Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається зі змісту ст. 189 ЖК України особи винні в самовільному переобладнанні та переплануванні жилих будинків і жилих приміщень та використанні їх не за призначенням несуть відповідальність згідно з законодавством.

Будинок №27 по бульвару Дружби народів в м. Києві 14 перебуває на балансі КП “Печерська брама”, а відповідно до Правил користування приміщеннями жилих будинків і при будинковими територіями переобладнання та перепланування жилих і підсобних приміщень, балконів, лоджій власниками квартир, наймачами і орендарями може провадитись лише з метою благоустрою квартири за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у цьому будинку.

Дозволу на перепланування квартири АДРЕСА_1 не надавалося, що випливає з поданого позову до суду, а тому суд приходить до висновку, що відповідачем порушено право позивача і позовні вимоги підлягають задоволенню.

Враховуючі, що позовні вимоги підлягають задоволенню, судові витрати, понесені позивачем у вигляді сплати державного мита, підлягають відшкодуванню з відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 169 , 212, 213 214, 215, 224-226 ЦПК України , ст.526 ЦК України , ст. ст. 152, 154, 179, 184,189,190 ЖК України, Правилами користування приміщеннями жилих будинків і при будинковими територіями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572, суд , –

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Комунального підприємства по утриманню житлового господарства «Печерська брама» до ОСОБА_1 про повернення квартири у стан відповідно до забудови будинку – задовольнити.

Зобов’язати ОСОБА_1 за власний рахунок повернути квартиру АДРЕСА_1 у попередній стан відповідно до забудови будинку.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства по утриманню житлового господарства «Печерська брама» сплачені при подачі позову судові витрати в сумі 45 грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

ГОЛОВУЮЧИЙ                Кафідова О.В.