Головна Відшкодування шкоди, збитків Рішення суду у справі про стягнення матеріальної та моральної шкоди

Субота, 01 жовтня 2011, 09:28

Справа № 2-212/2010 рік

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2010 року Яворівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого судді Воробель М.М. 
при секретарі Чорній Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Яворові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Центру Медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” про стягнення матеріальної та моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою, в якій вказує, що в червні 2008 року їй було надано санаторно-курортну путівку в Центр медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”. З перших днів перебування їй було призначено необхідні процедури лікуючим лікарем корпусу № 1, а згодом під час підпису санаторної книжки у чергового лікаря-фізіотерапевта ОСОБА_2, без підпису якого не призначається лікування, вона змушена була пройти мануальний огляд хребта, який їй не було призначено. В результаті такого огляду 05 червня 2008 року вона отримала травму в області грудної клітки, а саме перелом ребра, отже лікування пройшла не в повному обсязі. Після мануального огляду хребта вона впродовж 3-х діб знаходилась в палаті, лежала нерухомо на ліжку та, в результаті сильних болів, черговий лікар призначив знеболювальне – “меновазин” та “спазмалгон”. При виїзді з санаторію 21 червня 2008 року їй видали епікриз без жодного запису про її звернення про отриманні травми. Тоді ж вона написала скаргу і протягом місяця чекала відповіді і 18 липня 2008 року з санаторію “Крим” надійшла відповідь, що всі її записи в медичну карту внесені і виписано правильний епікриз, однак жодного згадування про отриману травму під час лікування немає, лише зазначено, що підтвердився факт травми, проте якої саме не вказано.

Після повернення з лікування стан її здоров’я погіршився і вона змушена була звернутися у Яворівську районну лікарню, де 27 червня 2008 року після проведення флюрографії в неї було підтверджено перелом 9-го ребра зліва. Цього ж дня вона звернулася до лікаря-невропатолога зі скаргою на обмеженість рухів тулубом, безсоння, а також відчуття неспокою та тривоги в зв’язку з чим в неї піднявся артеріальний тиск. В результаті її звернення було встановлено діагноз: вторинна міжреберна невралгія, неврастенічний синдром. Все це негативно впливало на відносини в сім’ї та із співпрацівниками на роботі, оскільки вона не могла допомагати синові у догляді за новонародженою дитиною. Щодня, приходячи на роботу, відчувала сильні болі, що не давало їй можливості якісно виконувати свої робочі обов’язки. Також, вона зверталася до хірурга та хірурга-травматолога, які також поставили діагноз: наявний злам 9-го ребра зліва по середній аксімерній лінії з незначним зміщенням. На її скаргу у в/ч А 0306, їй прийшла відповідь, що у в/ч А 0306 проведено службове розслідування та дійсно встановлено факт проведення лікарем-фізіотерапевтом ОСОБА_2 мануального огляду хребта без призначення лікуючого лікаря та на нього накладено дисциплінарне стягнення “Догана” та він був позбавлений доплати за підтримку постійної бойової готовності за липень 2008 року в розмірі 100 %, що вкотре підтверджує вину ОСОБА_2 На її звернення в військову прокуратуру Севастопольського гарнізону, начальник центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”, через орган прокуратури, направив на її адресу завірені документи, які підтверджують факт отримання нею травми під час лікування в даному закладі. Внаслідок дій лікаря-фізіотерапевта, позивач витратила кошти на поїздку, путівку, лікування після отримання травми, а також їй було завдано моральної шкоди. Оскільки лікар ОСОБА_2 на час її перебування в санаторії, перебував в трудових відносинах з Центром Медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”, тому позивач просить стягнути з Центра Медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” 1236 грн. 90 коп. завданої їй матеріальної шкоди та 5000 грн. завданої їй моральної шкоди.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлені позовні вимоги підтримала повністю та дала пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві. Просить позов задоволити повністю.

Представник позивача ОСОБА_3 в судовому засіданні заявлені позивачем вимоги підтримав повністю та дав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві, крім цього додатково пояснив, що покликання представника відповідача про те, що шкода була заподіяна лікарем ОСОБА_2 і він повинен її відшкодовувати не заслугову уваги, оскільки документально підтверджено, що останній перебував в час причинення травми позивачці у трудових відносинах санаторієм «Крим». Просить позов задоволити повністю.

Представник відповідача, Центру Медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”, Каблак О.П. в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та пояснила, що позивач ОСОБА_1, під час лікування в їхньому центрі, добровільно погодилася на мануальний огляд хребта, який не був їй прописаний лікуючим лікарем, тобто вини Центру Медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” в отриманні позивачем травми немає. Крім цього, вважає, що завдану шкоду слід стягувати з лікаря ОСОБА_2, оскільки саме він проводив мануальний огляд хребта ОСОБА_1 і завдав їй травму. Просить в позові відмовити за безпідставністю позовних вимог.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Згідно путівки для працівника ЗСУ України ОСОБА_1, позивачу надано путівку на лікування в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” терміном 21 день з 04 червня 2008 року.

У відповідності до санаторно-курортної картки № 23 від 15 травня 2008 року та медичних документів, ОСОБА_1 дійсно проходила лікування в Центрі Медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”. /а.с.4-11/.

18 грудня 2008 року ОСОБА_1 зверталась до військової прокуратури Львівського гарнізону із заявою про надання допомоги в отриманні документів з санаторію “Крим”./а.с.12./.

21 червня 2008 року ОСОБА_1 зверталась до Центру “Крим” із скаргою, в якій просить дати вказівку лікуючому лікарю корпуса № 1 відтворити записи по її відвідуванням і скаргам і, якщо можливо прислати їй правдиву копію./а.с.19-20./.

03 квітня 2009 року ОСОБА_1 зверталась до Військового прокурора Військово-Морських сил та військового прокурора Сімферопольського гарнізону із заявою про надання допомоги у вирішенні питання отримання нею документів з центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”, а саме копію медичної картки № 6491 і експертизу, які стосуються її лікування в санаторії “Крим”./а.с.15-16/.

Згідно відповіді № 508 від 18 липня 2008 року, направленої ОСОБА_1 Центром медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”, її заява від 21 червня 2008 року розглянута, у ході розслідування установлений факт проведення лікарем-фізіотерапевтом ОСОБА_2 мануального огляду хребта без призначення лікуючого лікаря, а також обставини Вашого звернення за медичною допомогою після проведення огляду. За дане порушення, наказом по Центру “Крим” від 04 липня 2008 року № 167 лікареві-фізіотерапевтові ОСОБА_2 оголошена догана і він позбавлений доплати за підтримку постійної бойової готовності за липень 2008 року в розмірі 100 %. Усі призначення, починаючи з 05 червня 2008 року, у тому числі і після відвідування Вами лікаря-фізіотерапевта ОСОБА_2, 7, 9, 12, 16 внесені у її медичну картку № 6491. Епікриз оформлений правильно./а.с.26/.

У відповідності до відповіді № 1796 від 05 травня 2009 року, направленої Військовою прокуратурою Севастопольського гарнізону ОСОБА_1, за її зверненням проведено прокурорську перевірку, під час якої з Центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” витребувано копії Вашої медичної картки № 6491, історії хвороби та епікризу. Відповідно до її звернень, їй направлено завірені копії медичних документів Центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”./а.с.3/.

Згідно наказу начальника Центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” № 167 від 04 липня 2008 року, наказано лікареві-фізіотерапевтові ОСОБА_2 за проведення мануальної терапії без призначення лікуючого лікаря, що привело до погіршення стану здоров’я відпочиваючій ОСОБА_1, оголосити догану і позбавити доплати за підтримку постійної бойової готовності за липень 2008 року в розмірі 100 %. /а.с.65/.

Також, суду представлено квитанції, касові чеки та проїздні документи, які підтверджують суму коштів витрачених позивачем на доїзд до місця санаторного лікування та купівлю ліків, які витрачені на лікування отриманої травми.

Згідно довідки № 90 від 16 липня 2010 року, виданої Центром медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим”, ОСОБА_2 працював у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” на посаді лікаря-фізіотерапевта з 19 січня 1998 року. 29 вересня 2008 року звільнений по статті 38 КзПП України (за власним бажанням) у зв’язку з виходом на пенсію і зміною місця проживання./а.с.90/.

Заслухавши позивача, представника позивача, представника відповідача, дослідивши та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що у судовому засіданні доведено факт причинення позивачці у центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» лікарем ОСОБА_2 тілесних ушкоджень, а саме перелому дев’ятого ребра з лівої сторони. Позовні вимоги позивачки слід задоволити частково та стягнути на користь ОСОБА_1 з Центру медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” - 1236 грн. 90 коп. завданої матеріальної шкоди та 2000 грн. завданої моральної шкоди.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214-215 ЦПК України, ст.ст. 1166, 1167, 1168, 1172 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задоволити частково. Стягнути з Центра Медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” (р/р 31257273210249, МФО 824026, ЄДРПОУ 07672406) на користь ОСОБА_1 1236 грн. 90 коп. матеріальної шкоди та 2000 грн. моральної шкоди, а всього стягнути 3236 грн. 90 коп.

Стягнути Центра Медичної реабілітації та санаторного лікування “Крим” на користь держави судовий збір в розмірі 151 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Рішення виготовлене в нарадчій кімнаті в одному примірнику.
 СУДДЯ