Головна Власність Рішення суду у справі про визнання дійсним договору купівлі - продажу квартири, визнання права власності на квартиру

Субота, 24 вересня 2011, 17:38

Справа № 2- 646/11

РІШЕННЯ 
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 
29.06.2011 року           Болградський районний суд Одеської області в складі:

головуючої - судді Тимошенко І.В. 

за участю секретаря – Ябанжи М.І.

у відкритому судовому засіданні в м. Болград, розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання дійсним договору купівлі - продажу квартири, визнання права власності на квартиру,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка просить постановити рішення, яким визнати дійсним договір купівлі – продажу квартири АДРЕСА_1 , укладений між нею та відповідачкою та зареєстрований Бесарабською товарною біржею 5 листопада 2001 року , реєстраційний № 294-01, а також визнати за нею право власності на цю квартиру. Позивачка посилається на те, що 5 листопада 2001 року між нею та відповідачкою був укладений договір купівлі – продажу , відповідно до умов якого вона купила у відповідачки зазначену квартиру за 2000 грн. Вона передала відповідачці 2000 грн. в рахунок оплати за куплену квартиру, а відповідачка передали їй вказану квартиру у володіння та користування. В зв’язку з тим, що договір купівлі – продажу квартири не був посвідчений нотаріально, вона не може повною мірою володіти та користуватися належним їй майном та вимушена звернутися до суду з цим позовом. Позивачка просить також поновити їй строк звернення до суду з цим позовом , посилаючись на те, що цей строк вона пропустила з поважної причини.

Відповідачка ОСОБА_2 позов визнала в повному обсязі.

Позов підлягає задоволенню.

Встановлено, що 5 листопада 2001 року між сторонами був укладений договір купівлі – продажу , відповідно до умов якого відповідачка ОСОБА_3 продала , а позивачка ОСОБА_1 купила двокімнатну квартиру АДРЕСА_2 загальною площею 47,3 кв.м., житловою площею 30,2 кв.м. за 2000 грн. Договір купівлі – продажу квартири був зареєстрований Бесарабською товарною біржею за реєстраційним номером 294-01 (а.с.4).

Судом встановлено, що сторони домовились щодо усіх істотних умов договору купівлі – продажу зазначеної квартири і в повному обсязі виконали умови цього договору, а саме позивачка сплатила відповідачці вартість цієї квартири в сумі 2000 грн., а відповідачка передала позивачці цю квартиру у володіння та користування , що підтверджується письмовим договором купівлі – продажу , зареєстрованим Бесарабською товарною біржею. Розпорядитися вказаною квартирою позивачка не може в зв’язку з тим , що договір купівлі - продажу квартири відповідно до вимог ст.. 227 ЦК України в редакції 1963 року підлягав обов’язковому нотаріальному посвідченню.

Відповідно до ст.. 220 ч.2 ЦК України якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору , що підтверджується письмовими доказами і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення , суд може визнати такий договір дійсним .

За таких обставин суд вважає необхідним визнати дійсним договір купівлі – продажу зазначеної квартири, укладений між сторонами та визнати за позивачкою право власності на цю квартиру. Суд також вважає необхідним поновити позивачці строк звернення до суду з цим позовом , оскільки цей строк вона пропустила з поважної причини, через свою юридичну неграмотність. Про необхідність нотаріального посвідчення договору купівлі – продажу квартири позивачка дізналась лише у квітні 2011 року, коли звернулась до нотаріальної контори з питання продажу належного їй майна, а саме зазначеної квартири.

Керуючись ст. 10,11,60,73,131,212-215,294 ЦПК України, ст. 207,.220 ч.2 655, 656, 657 ЦК України суд ,

ВИРІШИВ:

Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання дійсним догвору купівлі –продажу квартири,визнання права власності на квартиру.

Позов задовольнити.

Визнати дійсним договір купівлі – продажу , укладений 5 листопада 2001 року та зареєстрований Бесарабською товарною біржею за реєстраційним номером 294-01, відповідно до якого ОСОБА_2, як продавець, продала , а ОСОБА_1 , як покупець, купила двокімнатну квартиру № 53 в житловому будинку № 64 по вул.. 25 ЧАПАЄВСЬКОЇ ДИВІЗІЇ в м. БОЛГРАД Одеської області загальною площею 47,3 кв.м., житловою площею 30,2 кв.м. за 2000 грн.

Визнати за ОСОБА_1 25 квітня 1973 ріку народження право власності на квартиру АДРЕСА_3 загальною площею 47,3 кв.м., житловою площею 30,2 кв.м.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області через Болградський районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Суддя                                          Тимошенко Ірина Вольдемарівна