Головна Аналітика Тарифи на газ для населення на 2016-2017 рік

Тарифи на газ для населення на 2016-2017 рік PDF 
Аналітика
Середа, 20 липня 2016, 06:56

Урядовці затвердили оновлений варіант тарифної сітки на природний газ для українського населення до кінця 2017 року. Слід зазначити, що конкретні коефіцієнти розрахунку в значній степені залежать від об’єму його споживання. В правовій площині це підтверджено в постанові Кабінету Міністрів від 2014 року.

Проаналізувавши цей документ можна помітити, що в період з 2015 по 2017 роки споживчі ціни будуть формуватися в залежності від способу споживання, реальних потреб, та обсягу споживання природного газу. Якщо говорити про графік, то він виглядає наступним чином:

  1. з травня 2016 року ріст ціни на газ для українського населення становитиме до 20%;
  2. з травня 2017 – природний ресурс подорожчає ще на 20%.

В вище згаданому документі акцентується увага на тому, що тарифікація буде змінена спочатку для підприємств та компаній теплокомуненерго і лише після цього для українського населення. Втім, графік залишиться незмінним.

Ще в квітні місяці 2014 року Національна комісія, котра спеціалізується на питаннях регулювання енергетики, вирішила підвищити ціну на газ для громадян більше ніж на 51%. Якщо раніше тарифи розраховувалися по ціні 720 грн за 1 тис. кубометрів, то після нововведень – 1089 грн.

Приймаючи до уваги ухвалені раніше ініціативи, мінімальна тарифна сітка буде розповсюджуватись на тих абонентів, котрі споживають щомісяця не більше 2.5 тис кубометрів (за умови встановлених лічильників газу). Значно скрутніше доведеться тим громадянам, котрі завчасно не потурбувалися по прилади фіксації, їм прийдеться оплачувати кожну 1 тим. кубометрів по ціні в 1.19 тис грн.

Реалії 2016 року

Включно до травня 2016 року громадяни України розраховувалось за газ, враховуючи обсяг спожитого палива, а також сезонності. В зимній період – за кожну тис. кубометрів – 3.6 тис грн, а в літній – 7.18 тис. Що ж стосується нових тариф на газ, то уже з 1 травня населенню доведеться оплачувати природний газ із розрахунку 6.88 грн за кожну тисячу кубометрів. Фактично річ йде про ціну, в яку вже включені кошти за імпорт і транспортування ресурсу.

Володимир Гройсман, приймаючи вказане рішення, акцентував увагу на тому, що воно виявилося непростим для уряду України. Можна з високою вірогідністю передбачити, що вони спровокують неймовірний диспут, втім, такий крок дозволить відмовитися від прийнятих раніше схем. В такий спосіб Кабінет Міністрів намагається вивести з тіні схеми, за допомогою яких раніше вдавалось заробляти мільярди гривень сумнівним компаніям посередникам.

Що стосується Петра Порошенка, то він вже назвав його величезним ударом по корупції. Втім, Кабінету Міністрів довелось знайти додаткові фінансові кошти для видачі субсидій – в розмірі 5.3 млрд грн. Цього має бути достатньо для покриття витрат малозабезпеченим сім’ям. Наразі досить важко сказати, як нові тарифи на газ будуть прийняті населенням з приходом зими. Основна проблема Кабміну – не розуміння того, що субсидії не являються панацеєю. Необхідно підіймати рівень життя українського населення, а не накручувати тарифи і тільки в такому випадку можна розраховувати на суттєвий ефект.

Ноутбуки с Windows 7 можно купить даже ночью! Магазины MOYO в таких города, как Киев, Львов, Одесса, Харьков, Запорожье, Днепр и еще 14 городов предоставляют широкий выбор вариантов. Наличие сертификатов, гарантии и постоянны акций - наши преимущества!