Головна Аналітика Усиновлення: від порядку до процедури

Усиновлення: від порядку до процедури PDF 
Понеділок, 30 травня 2016, 16:29

На території України саме усиновлення дитини являється найбільш пріоритетною формою для влаштування тих дітей, котрі в силу певних обставин виявилися позбавленими батьківського піклування та сиріт.

Усиновленню підлягають лише ті діти у котрих немає жодних юридичних стосунків з їх опікунами чи батьками. В якості відповідного документу може виступати відповідне судове рішення щодо позбавлення батьківства або свідоцтво про смерть.

Слід зазначити, що процес усиновлення являється юридичним по своїй суті. За рахунок нового судового рішення формується нова сім’я, батьківські права делегуються батькам, встановлюються соціально-побутові взаємовідносини. Кожен усиновлювач повинен розуміти, що у дитини такі ж потреби соціального плану, фізичного і емоційного, як і у тої, котра була народжена в повноцінній родині.

Як усиновити дитину?

Щоб стати в чергу на усиновлення дитини, необхідно звернутися в службу у справах дітей в тому регіоні де ви проживаєте, з відповідною письмовою заявою. Вона заповняється у присутності одного із представників державної служби. Відповідна заява засвідчується у нотаріуса.

Слід заздалегідь підготувати такі документи:

  • копії паспортів потенційних батьків;
  • свідоцтво про шлюб (можливо використати копію);
  • довідка із бухгалтерії по місцю роботи про рівень заробітної платі (підійде і декларація по доходам);
  • медична виписка про стан здоров’я кожного члена сім’ї з додатком №3;
  • документ, котрим засвідчується право власності на житловий будинок чи квартиру;
  • згода подружжя на усиновлення дитини (в письмовій формі, нотаріально завірена);
  • довідка про несудимість усиновлювача (береться в органах внутрішніх справ по місцю проживання).

Після того як будуть прийняті відповідні документи батькам пояснюються умови усиновлення дітей, а також загальний порядок цього процесу. Представники служби рекомендують пройти додатково і відповідні курси по особливостям виховання сиріт, котрі деякий час перебували без батьківського піклування.

 

З моменту підготовки відповідної заяви представники Служби перевіряють житлово-побутові умови, в яких будуть проживати діти, та заповняють відповідний Акт обстеження. На основі інформації складається висновок. Якщо він позитивний, то заявників ставлять на чергу по усиновленню дітей в спеціальній книзі. З дня видачі документи діють лише рік.